Meie lugu
Kalju Terasmaa nimeline lava

Kalju-Lava on rajatud Kloostri jõe kunagistele kallastele metsiku looduse keskele. Enne pimedat on hea õnne korral võimalus näha karja kameruni kitsi ringi kepsutamas või kauneid hanesid jõel ujumas. Lava asub oru põhjas, pealtvaatajad istuvad nõlval, kust avaneb kõigile hea nähtavus ja kuuldavus laval toimuvale.
Lava valmis 2012 aastal (27 mai toimus avakontsert). Lava ehitas ja mõtles välja talu peremees Kalmer Kuningas ja täiendab seda siiani. Meie pere ei ole musikaalne, kuid naabrimees Kalju Terasmaa ja tema pere on seda vägagi, nii saigi lava esialgseks nimeks naabrimehe auks Kalju Terasmaa nimeline laululava, mis pärast avamist lühenes Kalju-lavaks.

Kui avakontsert oli toimunud, siis sai üsna kiirelt selgeks, et kui asjaga keegi tegelema ei hakka, seisab lava niisama. Aga lava meile meeldis – see sai tore, sest laval toimuvat näha ja kuulda oli pea igalt poolt ja noh see asus kodus. Sel aastal sai väga palju külastatud kõiksugu üritusi üle Eesti, et välja selgitada mida siis meie teha võiksime. Kalju-lava projekti juhtimise võttis enda peale Kristina Kuningas ja toimetab sellega siiani.

Kalju-lava põhimõtted

Tahame, et meie juures tunneksid end oodatuna kõik pereliikmed ja kedagi ei jäätaks koju nukrutsema. Eesti suve, loodust ja muusikat tuleb nautida ja kõiki neid korraga tajuda on nii mõnus. Kodust välja tulnuna võiks elamus ikka olla maksimaalselt hea. Toidud peavad maitsema hästi ja koogid olema suussulavad. Muusika peab kõlama nõnda, et veel homme selle meelitav kaja su mälestustes elab. Selle nimel me pingutame, nii kuidas meie pere seda suudab.

  • Peresõbralik
  • Maitsev kook on kompliment sööjale
  • Kodune, aga kvaliteetne
  • Head toorained on hea toidu aluseks
  • Terviklik elamus on kõige alus
  • Igal aastal midagi kindlat ja midagi uut
Kalju-lava suvekontsertide paradiis

Kalju-lava suvekontsertide paradiis ootab! Aga miks suvekontsertide paradiis? Sellega on tegelikult üks naljakas lugu – nimelt saadeti meile tallu rahvusvaheline kiri, aga PADISE asemel oli kirjal aadressiks Kallaste Talu, PARADISE. Nii veider kui see ka ei tundu tuli saadetis postkasti kohale. Uskumatu lugu, millele ilmselt aitas kaasa see, et postiljon oli äsja paar päeva varem talu postkasti kirja poetanud. Tekkis ka küsimus, et kas tihti läheb Padise Paradise-iga sassi. Lugu on tore ja jäi meelde aastateks – toimus see ju oma 10 aastat tagasi. Niisiis kui Kristina Kalju-lavaga 2012 aastal tegelema hakkas oli lugu tal värskelt südames ja kui Kallaste talu „Ärksa hingega talu“ kõrvale oli vaja uut sloganit Kalju-lavale tuli see talle meelde. Esmalt tuli muidugi mõelda mida me üldse tegema hakkame. Kõnesolevast vahejuhtumist tulnud mõte paradiisist Padisel meile meeldis. Sealt edasi – kõik detailid millega suudame vaeva näha teeme nii hästi kui parajasti suudame. Tegelikult siis pärineb meie hüüdlause hoopis kellegi kolmanda kirjaveast.