Meie lugu
Kalju Terasmaa nimeline lava

Kalju-Lava leiad kesk Padise muinasjutumetsi Kallaste Turismitalust. Lava asub kunagise Kloostri jõe voolitud oru põhjas, pealtvaatajad istuvad nõlval, kust avaneb kõigile hea nähtavus ja kuuldavus laval toimuvale.
Lava rajas talu peremees Kalmer Kuningas aastal 2012 (27 mai toimus avakontsert). Meie pere ei ole eriti musikaalne, kuid naabrimees Kalju Terasmaa ja tema pere on seda vägagi, nii sai lava esialgseks nimeks naabrimehe auks Kalju Terasmaa nimeline laululava, mis pärast avamist lühenes Kalju-lavaks.

Kui avakontsert oli toimunud, sai üsna kiirelt kõigile selgeks, et kui asjaga keegi tegelema ei hakka, seisab lava niisama. Mis on kurb. Lava meile meeldis ja tundus tore, sest laval toimuvat oli näha ja kuulda lava alal pea igalt poolt ja noh see asus kodus. Tol esimesel aastal sai väga palju külastatud kõiksugu üritusi üle Eesti, et välja selgitada mida siis meie teha võiksime. Kalju-lava juhtimise võttis enda peale peretütar Kristina Kuningas ja toimetab sellega siiani.

Kalju-lava põhimõtted

Tahame, et meie juures tunneksid end oodatuna kõik pereliikmed ja kedagi ei jäätaks koju nukrutsema. Eestimaa suve, loodust ja muusikat tuleb nautida ja kõiki neid korraga tajuda on nii mõnus. Kui juba kodust välja tulla, siis peaks elamus ikka olema maksimaalselt hea. Toidud peavad maitsema hästi ja koogid suus sulavama. Muusika peab kõlama nõnda, et veel homme selle meelitav kaja su mälestustes heliseb ja talvel suvest mõeldes oleks mida meenutada (ja oodata). Selle nimel me pingutame, nii kuidas meie pere seda suudab.

Põhimõtted:

  • Peresõbralik
  • Kodune, aga kvaliteetne
  • Maitsev kook on kompliment sööjale
  • Head toorained on hea toidu aluseks
  • Igal aastal midagi kindlat ja midagi uut
  • Terviklik elamus on kõige alus
  • suvekontserdid, mis jäävad meelde
Kalju-lava suvekontsertide paradiis

Kalju-lava suvekontsertide paradiis ootab! Aga miks suvekontsertide paradiis? Sellega on tegelikult üks naljakas lugu – nimelt saadeti meile tallu rahvusvaheline kiri, aga PADISE asemel oli kirjal aadressiks Kallaste Talu, PARADISE. Nii veider kui see ka ei tundu tuli saadetis postkasti kohale. Uskumatu lugu, millele ilmselt aitas kaasa see, et postiljon oli äsja paar päeva varem talu postkasti kirja poetanud.

Tekib küsimus, et kas tihti läheb Padise Paradise-iga sassi. Meie jaoks küll, sest Padise on olnud meie pere suvekodu 1991 aastast alates. Postipaki lugu on tore ja jäi meelde aastateks. Niisiis kui Kristina Kalju-lavaga 2012 aastal tegelema hakkas oli lugu tal meele ja kui Kallaste talu „Ärksa hingega talu“ kõrvale oli vaja uut sloganit Kalju-lavale tuli kohe paradiis meelde. Seega tegelikult pärineb Kalju-lava hüüdlause idee hoopis kellegi kolmanda kirjaveast.

Esmalt tuli muidugi mõelda mida me üldse tegema hakkame. Kõnesolevast vahejuhtumist tulnud mõte paradiisist Padisel oli südamelähedane. Paradiis “Eesti keele seletava sõnaraamatu” kohaselt on: “looduslikult v. mõnes muus suhtes vaimustav paikõnnelik, muretu olukord.” Suvekontsertide paradiis on meie unistus. Kõik detailid millele tähelepanu jagub teeme nii hästi kui parajasti suudame. Igal aastal püüame midagi ikka paremini teha ja täiendada. Pingutame, et suvekontsertide paradiisi ideed ellu viia nii enda kui kõigi külaliste jaoks. Meie soov oleks saada ka SINU suvekontsertide paradiisiks.